Kategorie: Wszystkie | wszystkie
RSS
sobota, 30 maja 2015
Chwile!

Ślubny na meczu naszej regionalnej drużyny piłki kopanie. Przez całe przedpołudnie przewalaly się u nas chmury. Mżyło ! Skończyłam oglądanie, ponowne zresztą, serialu "Dowton Abbey " i aż podskoczyłam  z wrażenia. Słońce takie i bezchmurne niebo, że aż dech zapiera! I ta zieleń błyszcząca! Cudo! Informatyk będzie w następny piątek. Po drodze mam rewizyte znad morza. 

Przesyłam wszystkim tu zaglądającym masę słońca, zieleń drzew i szum jeziora!

Póki co,piszę z komórki i to jest niezła lekcja cierpliwości! 

Macham!!!

wtorek, 19 maja 2015
Pauza

Padł twardy dysk w moim lapku! Mój informatyk na urlopie! Ze smartfona tylko mogę czytać bo pisanie na nim nie na moje nerwy! Tak więc tego. Do nie wiem kiedy!

wtorek, 12 maja 2015
ZAMIAST!

Migawki niemieckie - cz.1 - Ciekawostki

 

Drzewo, które straszy - Koblencja 

Ciekawe, gdzie nacisnąć! - Koblencja

Bonn - święto zjednoczenia Niemiec 

Bonn - uliczna kafejka przenośna! 

Dusseldorf - papudajnia 

W każdym wiekszym mieście widzi się takie uliczne wypozyczalnie książek

A to niespodzianka! Też tam kradną? 

 

 

Nad Renem, niedaleko mostu 

Zamiast kwiatka!

wtorek, 05 maja 2015
Maj, jak maj!

Forsycja już zrzuciła swoją żółtą sukienkę i teraz tylko patrzeć, jak się całkowicie zazieleni. Za to migdałek w pełnej krasie! Tylko z trawnikiem dalej kłopot i coraz bardziej nabieram przekonania, że trzeba będzie się cały sezon przemęczyć z tym czymś, co ten trawnik udaje, aż do jesieni. A potem zabrać się na nowo, tylko nie słuchać z "bożej łaski" doradców,  i robić tak jak wprzódy.  Ale przynajmniej mam teraz punkt zaczepny na Ślubnego, który co i rusz pokpiwa z mojego niedawnego zakupu, a mianowicie wałka do ciasta we wzorki. W życiu mu sie nie przyznam, że to rzeczywiście gadżet, bo po upieczeniu ciasteczek i tak te wytłaczane wzorki prawie niewidoczne są! Jak się człowiek sam nie przekona, to nie uwierzy!

Święto pierwszomajowe było u nas bardzo ulewne, to sie zabawiłam i dzieciarnię częstowałam tortem bezowo-śmietanowym z frużeliną wiśniową. Po raz pierwszy w życiu robiłam blaty bezowe i wyszły jak sie patrzy. 

Sobota zaś, po przedpołudniowych deszczach spędzona w lesie, na ścieżkach. Wdychaliśmy rześkie powietrze, a wokół ścieżki pełno kwitnących na biało kwiatków szczawiku zajęczego. Przypomnienie z dzieciństwa na wsi i leśnych wypraw po te kwaskowate listki, które zajadaliśmy z wielkim apetytem. A teraz? Zapomnij! Zaraz w mózgownicy wyskakuje "chmurka" z groźnym napisem -bąblowica. Dobrze, że chociaż popatrzeć się da, 

no i pomoczyć nogi można było na brzegu jeziora. Jak najlepszy masaż takie brodzenie bosymi stopami. Katar? Nie, nie ma, woda przy brzegu nagrzana słońcem. 

W niedzielę już niezły harmider niósł się od wody, bo odbywała się inauguracja sezonu żeglarskiego. Przy okazji otworzyła podwoje nowa tawerna żeglarska, no i przy plaży działa już punkt widokowy z tarasu baru rybnego. Tłok tam na razie, to sobie zaliczymy nowe miejsca wtedy, gdy go nie będzie. Całe szczęście, że prawie na ostatni moment zdążono z remontem sieci wod-kan, bo byłoby ciężko korzystać z rozkopanej promenady. 

Robótkowo za to trochę było. Synowa póki co zrezygnowała z blezeru, schowam więc Splocikowy ażur na inną robótkę. Za to myszkując po yt znalazłam na rosyjskich stronach bardzo fajne tłumaczenie poniższego wzoru, którego miałam tylko schemat w jezyku hiszpańskim. To wykorzystałam resztki kordonków i naszydełkowalam kilkanaście zakładek do książek, które dzisiaj poleciały w świat. Efektem jednak korzystania ze stron rosyjskich jest to, że teraz mam na blogu masę odwiedzin od nich. O! Może powinnam się bać? ;-(

Na zumbie mieliśmy dziś dzień walcowania. Po raz kolejny okazało się, że nowocześnie zaaranżowana muzyka klasyczna bardzo dobrze sie sprawdza w gimnastyce. A teraz czekam, aż Ślubny wróci z miasta po spełnieniu obowiązku odebrania Najnajmłodszej ze szkoły i dostarczeniu jej do domu. My wtedy wsiądziemy na rowery, bo znowu zapowiadają deszcze. Trzeba wykorzystać każdą minutę. Odwiedzę Was po powrocie! Do miłego! :-)))

Archiwum